Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Wrzosowo

Wrzosowo

Wrzosowo to wieś od jakiej wywodzi się nazwa zatoki na Zalewie Kamieńskim. Nad tą zatoką znajduje się, poza Wrzosowem, także leżący nad Bałtykiem Dziwnów oraz Dziwnówek.

Wrzosowo to spokojna, sielska wieś, która jest trochę oddalona od morza – odległość ta wynosi od dwóch do 4 km. Ale dzięki szosie nr 107 i przebiegającej przez miejscowość ścieżce dla rowerów z łatwością trafimy do piaszczystej plaży w okolicznym Dziwnówku. Na dodatek, przy ścieżce rowerowej ustawiono ławki, więc wczasowicze, którzy udają się nad morze szlakiem rowerem lub piechotą zdołają na nich wypocząć.
W tej okolicy także wypoczniemy w siodle. Tutejsze gospodarstwa agroturystyczne proponują lekcje hippiki. Zaawansowani jeźdźcy mają okazję wybrania się na wycieczkę po okolicy bądź wziąć udział w jednym z rajdów na przykład nad zatokę. Ci, którzy niezbyt dobrze czują się na koniu mogą skorzystać z wycieczki bryczką.
Miłośników historii uraduje zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, we wsi jest także zabytkowa chata z poł. XIX wieku. Następny pozytyw Wrzosowa to pobliże Zatoki Wrzosowskiej – można na niej oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku działają na przykład szkoły słynnego w ostatnim czasie windsurfingu – czy wędkować.
Rozważając noclegi nad morzem warto wybrać Wrzosowo. Funkcjonuje w tym miejscu wiele domów gościnnych, gospodarstw agroturystycznych oferujących pokoje oraz kwatery, a opłata powinna być niższa aniżeli w ościennym Dziwnówku.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim