Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Mrzeżyno

Mrzeżyno

Mrzeżyno już od wieków średnich było portem morskim – handlowym i rybackim – dla okolicznego Trzebiatowa. Przypuszczalnie w tej okolicy zlokalizowana była średniowieczna latarnia morska Regoujście.

Tutejszy port rozwijał się tak dynamicznie, że kołobrzescy mieszczanie, bojąc się jego konkurencji w połowie XV stulecia zatopili u wejścia do portu statki wypełnione kamieniami, żeby go zablokować. Jednakże mieszkańcy Trzebiatowa postanowili uzyskać z powrotem dostęp do morza i już rok po tym zdarzeniu przekopali nowe, krótsze połączenie rzeki Rega z morzem. Równocześnie wybudowano nowy port oraz wioskę – dzisiejsze Mrzeżyno.
Do dzisiaj port użytkują miejscowi rybacy. Niestety wejście do portu posiada nieprawidłowy układ falochronów co skutkuje tworzeniem się w nim mielizn. Do portu mogą wchodzić tylko łodzie o zanurzeniu do 2 metrów. Funkcjonuje w tym miejscu również nabrzeże jachtowe, które może ulokować do 40 jachtów. Z portu można też wypłynąć w rejs wycieczkowy po morzu.
Mrzeżyno dosyć wcześnie rozpoczęło działalność letniskową. Najwcześniejszy Dom Zdrojowy rozpoczął funkcjonowanie w 1806 r., a w 1840 roku było to już znane nadbałtyckie kąpielisko. Ponadto w 1912 r. doprowadzono linię kolei wąskotorowej z Trzebiatowa – to także przyczyniło się do wzmożenia ruchu turystycznego. Do dziś wiele osób wybierając noclegi nad morzem decyduje się na Mrzeżyno.
Mrzeżyńska piaszczysta plaża podzielona jest Regą na kąpielisko wschodnie oraz zachodnie. Na Kąpielisko Mrzeżyno wschód wiedzie pięć wejść – w tym dwa przystosowane dla niepełnosprawnych – natomiast na kąpielisko zachodnie można dojść przy falochronie zachodnim. Władze miejscowości rewelacyjnie dbają o czystość plaż skutkiem tego kąpielisko po wielokroć nobilitowane było Błękitną Flagą.
Mrzeżyno kreuje się jako miejsce letniego odpoczynku skierowane głównie dla rodzin z dziećmi. Pobliskie lasy pobudzają do jazdy na rowerze, spacerów. Na rzece Rega można pływać kajakiem. W sezonie działa tu wesołe miasteczko – ukochana atrakcja dzieci. Funkcjonuje tutaj dużo lokali gastronomicznych, natomiast na bazę turystyczną składają się przeważnie ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy gościnne oferujące pokoje oraz kwatery w Mrzeżynie. Są tu również wiele campingów oraz pól namiotowych. Pod tym adresem: www.mrzezyno.net.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz pełną ofertę noclegów w Mrzeżynie.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim