Niechorze
Położone między Bałtykiem a Jeziorem Liwia Łuża Niechorze jest miejscem letniego wypoczynku dla wielu tys. urlopowiczów rocznie. Kąpielisko w tej miejscowości wypoczynkowej działa od końca XIX stulecia. Szeroka plaża z wytyczonym kąpieliskiem o rozciągłości trzystu metrów oddzielona jest od wsi wysokim klifem.
Na urwisku dominuje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na 45 metrów – działająca od 1866 roku latarnia morska. Charakterystyczny ceglany budynek, będący podstawą latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni następnie, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Sama wieża na wysokości trzydziestu sześciu metrów zwieńczona jest występem, który jest podwaliną tarasu widokowego. By dotrzeć na niego, czeka nas wspinaczka aż po 210 schodkach wewnątrz wieży, jednak widok z tarasu wynagradza wykonany przez nas wysiłek. Elektryczne światło z latarni widzialne jest aż z około 36 kilometrów.
Ponadto w Niechorzu ciągle można spotkać zabytkowe chaty i zagrody rolne z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, a także pochodzące z XIX wieku kamienice. Następnym miejscem historycznym w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa udostępnione do zwiedzania w 1994 r. W muzeum można oglądać urządzenia rybackie, przyrządy nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne fotografie oraz dużo innych okazów ukazujących specyfikę fachu rybaka. Ciekawostką muzeum jest wejście do budynku, które prowadzi przez rozpołowiony kuter rybacki. Niechorze, głównie dzieci, ale również dorosłych może zainteresować wizytą w Parku Miniatur Latarni Morskich. Tutaj, w jednym miejscu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim wybrzeża Bałtyku bardzo rzetelnie odwzorowane pomniejszone 10 razy.
Leżące na południu miejscowości jez. Liwia Łuża to już od końca lat 50-tych minionego stulecia rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro i jego okolicę. Jezioro jest bardzo płytkie, gdyż jego przeciętna głębokość nie przekracza metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wysepkami z trzcin. Trzciny porastają także pas nadbrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 m. Jezioro to znakomite warunki do lęgu dzikiego łabędzia a także innych gatunków ptaków błotno-wodnych.
Niechorze to także miejsce do wędrówek zarówno rowerowych jak i pieszych. Wyznaczone w tej okolicy trasy wokół jeziora i nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku. Przez miejscowość przebiega też linia zabytkowej, ciągle czynnej, kolei wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX i XX stulecia. W wakacje można skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkowy parowóz.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego turysty, proponując standard przystosowany do oczekiwań oraz zasobności „kieszeni”.