Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Wisełka

Wisełka

Wisełka to maleńka miejscowość wakacyjna w odległości niecałych 10 km na wschód od Międzyzdrojów. Leżąca na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, pośród sosnowych lasów, z licznymi trasami do wędrówki rowerowej i pieszej – to świetne miejsce do odpoczynku dla rodzin i wszystkich osób ceniących ciszę i spokój.

Miejscowość od piaszczystego brzegu Bałtyku rozdziela ok 1200 m. Jednakże, trasa biegnie przez sosnowy las z domieszką buczyny, i sama w sobie jest już wyjątkową atrakcją. Z kolei plaża, leżąca u stóp urwiska, jest niezbyt szeroka, ale z kolei piaszczysta i ma klimat dzikiej plaży. Woda morska, jak na nasze morze jest w tej okolicy dość ciepła, a na pewno cieplejsza niż np w Kołobrzegu. Na południu wsi położone jest natomiast małe jeziorko Wisełka (około 20 ha) ma piaszczyste, łatwo dostępne brzegi – znajduje się tam też plaża. Przy plaży można wypożyczyć żaglówkę, łódkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można tu łowić takie ryby jak szczupak lub okoń, a w okolicznych lasach można znaleźć grzyby.
Na wysokim na 75 metrów wzniesieniu, nieopodal Wisełki zlokalizowana jest latarnia Kikut. Wieża latarni, pobudowana z kamieni i cegieł, ma mniej więcej osiemnaście m. Uruchomiona w 1962 roku i jest całkowicie automatyczna, a zasięg jej światła to w przybliżeniu szesnaście mil morskich. Niestety nie można jej zwiedzać, lecz warto ją chociaż zobaczyć.
Wisełka, pomimo iż to małą wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia wczasowiczów. Funkcjonuje w tym miejscu niemało pensjonatów, pochodzących z początku dwudziestego wieku, ośrodków wypoczynkowych, domów wypoczynkowych oferujących kwatery i pokoje w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do Wisełki można dostać się komunikacją autobusową.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim