Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Międzyzdroje

Międzyzdroje molo

Nie ma prawdopodobnie Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Ale dlaczego miałoby to dziwić – Międzyzdroje to popularny, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Nie ulega wątpliwości, że rozsławiła je Promenada Gwiazd – niewielki deptak w sąsiedztwie hotelu Amber Baltic, w który rok rocznie wmurowywane są odciski dłoni sławnych ludzi teatru, filmu i sztuki.

Swoje dłonie „pozostawi” między innymi: Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Przybylska, Anna Seniuk, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Janusz Gajos i wielu, wielu innych – niepodobna wszystkich wyszczególnić.Co roku z początkiem lipca odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd – liczne projekcje filmów, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z idolami, a nawet mecz piłkarski.
Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to przede wszystkim miejsce letniego odpoczynku nad – najcieplejszym w Polsce – kawałkiem wybrzeża Morza Bałtyckiego. Rok rocznie odbywa tutaj urlop kilkaset tysięcy turystów. Wabi ich śliczny piaszczysty brzeg, ciepła woda morska oraz morskie atrakcje i odpoczywający tu chętnie biznesmeni, aktorzy, aktorki, politycy lub inni znani ludzie.
Znanym miejscem Międzyzdrojów jest ul. Bohaterów Warszawy innymi słowy Promenada Nadmorska. Typowy trotuar pośród pięknych, historycznych już, pensjonatów, budynków sanatoryjnych, w sąsiedztwie znajduje się amfiteatr i Park Zdrojowy. Na promenadzie jest również wiele punktów małej gastronomi, kramów z muszlami, bursztynem i innymi morskimi pamiątkami.
Międzyzdroje znajdują się na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, tu także znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, gdzie można uzyskać więcej informacji o parku, jego mieszkańcach oraz rosnących tam roślinach.
W Międzyzdrojach jest też niewielka baza rybacka – na wschodnim brzegu miejscowości oraz zdobione stylowymi lampami, wychodzące 120 metrów w morze molo. To niesłychanie chętnie uczęszczane przez turystów miejsce – zwłaszcza wieczorową porą, gdy oświetlenie mola a także zachodzące słońce tworzą swoisty nastrój.
Naturalnie Międzyzdroje to nadzwyczaj różnorodna baza tak jak gastronomiczna tak i turystyczna. Od wyszukanych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne czy pensjonaty aż po kwatery i pokoje proponujące noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim