Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to ponoć najbardziej rozpoznawalna miejscowość turystyczna w nadmorskiej gminie Rewal. Swoją sławę zawdzięcza ruinom kościoła pobudowanego w średniowieczu. Kościół został zbudowany około dwóch km od urwiska, z biegiem lat Bałtyk zabierał jednak brzeg i już w tysiąc osiemset dwudziestym r. od skarpy kościół oddzielało jedynie trzynaście m. Bałtyk był nieposkromione i w 1901 r. zapadała się pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 r. pozostawiając zaledwie fragmenty ostatniej południowej ściany.

W dzisiejszych czasach klifowy brzeg jest rzetelnie chroniony przed abrazyjną działalnością morza. Po obejrzeniu resztek kościoła, warto swe kroki skierować do neogotyckiego kościoła w głównym punkcie miejscowości czy zespołu pałacowo folwarcznego z II-giej poł. 18. w. z rozległym ogrodem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – pomniki flory.
Trzęsacz to naturalnie również uroki kąpieli morskich i plażowania – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Wprawdzie, na plażę, ze względu na duże urwisko, wiodą strome schody, jednakowoż za to na przedłużeniu ich, zlokalizowano punkt widokowy, z którego można zachwycać się panoramą sąsiedztwa oraz ruin kościoła.
Dodatkową atrakcją Trzęsacza stanowi ciągnąca się tu, czynna linia kolejki wąskotorowej z Gryfic aż do Niechorza. W czasie wakacji warto skorzystać z przejażdżki drewnianymi wagonikami w stylu retro ciągniętym przez ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – przede wszystkim pociechy będą zadowolone z tej wyprawy. W 2012 kolejka przechodziła odnowę i latem 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza.
Jak już będziemy w Trzęsaczu warto udać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Można w nim skorzystać z lekcji jeździectwa, lub szlifować swe umiejętności jeździeckie.
Rozważając opisywane powyżej atrakcje wczasowiska należy rozważyć czy nie należałoby się wybrać się do Trzęsacza na urlop. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu nadmorskich kurortach, to różnorodna propozycja tak jak pod względem finansowym jak i pod względem świadczonego luksusu oraz standardu.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim