Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Łukęcin

Łukęcin

Na obszarze gminy Dziwnów, blisko szosy 102, między Dziwnówkiem a Pobierowem, leży nieduża miejscowość wakacyjnego wypoczynku – Łukęcin. Zlokalizowana wśród lasu iglastego odgradzającego Bałtyk od miejscowości. Łukęcin to także miejsce odpoczynku harcerzy – organizowane są tu obozy namiotowe.

Porośnięty iglastym lasem nieduże urwisko oddziela plażę, wzbogacając powietrze żywicznymi aerozolami, które w połączeniu z morskim jodem dobroczynnie wpływają na nasze drogi oddechowe. Przy przejściu na plażę (przedłużenie ulicy Morskiej), które biegnie po schodkach, w sezonie urlopowym działa strzeżone kąpielisko o długości dwieście metrów, przy zejściu tym umiejscowiono też sanitariaty. A sam piaszczysty brzeg jest całkiem szeroki oraz rzecz jasna piaszczysty.
Decydując się na noclegi nad morzem w Łukęcinie mają Państwo możliwość aktywnego wypoczynku. Oprócz szlaków rowerowych i pieszych znajduje się w tej okolicy również stadnina oferująca naukę jazdy konnej i przejażdżki bryczką.
Urlopowicze, którzy na co dzień żyją wśród gwaru wielkich miast bez wątpienia docenią dominującą tutaj spokój i ciszę, nawet w sezonie wakacyjnym nie ma tutaj tłumu. Do plaży jest nie więcej jak kilometr – a z otoczenia ul. Morskiej – około 400 m. Funkcjonują tu ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne i kwatery prywatne oddające turystom noclegi w Łukęcinie.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim