Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Kołczewo

Kołczewo

Wśród lasów i jezior, na wyspie Wolin znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Kołczewo, to jedno z miejsc na polskim wybrzeżu idealne dla urlopowiczów chcących wypocząć od wrzasku miast.
W sąsiedztwie znajduje się wiele jezior, a na południu wioski jest całkiem duże jezioro o takiej samej nazwie co miejscowość – Kołczewo. Z kolei około 2,5 km w kierunku północno – wschodnim leży rozległe jezioro Koprowo.

Obok jeziora Kołczewo w sezonie wakacyjnym działa stanica wodna, skąd można wynająć rower wodny, łódkę czy kajak i korzystać z czynnego odpoczynku nad wodą.
Co prawda, Kołczewo jest nieznacznie oddalone od brzegu morza (2-3 kilometry), można jednakże podjechać do Wisełki bądź Międzywodzia i stamtąd wybrać się już pieszo na piaszczysty brzeg. Można też wybrać się nad morze, na piaszczysty brzeg dróżką wśród lasów pieszo bądź rowerem bezpośrednio z Kołczewa. Pobliskie plaże są niezbyt szerokie, ale piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.
W Kołczewie znajdziemy także na przykład pochodzący z XIX stulecia, zabytkowy kościół, a też zabytkowy, również XIX wieczny dworek, dawniej szkoła. Tuż przy dworku rosną dwa potężne jesiony Miłko i Przemko – pomniki natury. Kołczewo docenili także miłośnicy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – 27-dołkowy kompleks. Można tu na wczasach pograć w golfa, czy zacząć przygodę z tym sportem – wykupując zajęcia z osobistym trenerem.
Baza turystyczna to głównie domy gościnne i gospodarstwa agroturystyczne proponujące pokoje oraz kwatery w Kołczewie, ale są tutaj także apartamenty dla wymagających turystów. W sąsiedztwie pobliskich lasów odnajdziemy także kempingi i pola namiotowe.
Dlatego, szukając wytchnienia od powszedniego gwaru miasta, wybierając noclegi nad morzem można rozważyć pobyt w Kołczewie.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim