Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, mniej więcej 8 km w kierunku wschodnim od Rewala wśród lasów sosnowo – świerkowych leży niewielka miejscowość urlopowa – Pogorzelica. Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – te miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Bałtykiem.
Lokalizacja w oddali od dużych miast, wśród żywicznych iglastych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych.

Pogorzelica jest wobec tego idealna na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży a również rodzinne wczasy. Od lat aranżowane są tutaj obozy harcerskie pod namiotami.
We wsi Pogorzelica funkcjonuje także dużo ośrodków SPA, sanatoryjnych – większość z nich działa przez cały rok. Wspomaga się w nich terapia chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brak również zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
Jeżeli chodzi o wycieczki – można wybrać się, nawet pieszo, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, znajduje się na klifie. Wieża o wysokości 36 metrów z początku ma kwadratowy przekrój, później przekształca się w ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla turystów, niestety, z racji popularności, w szczycie sezonu trzeba chwilę zaczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, natomiast panorama z niego rekompensuje poniesiony trud.
Plaża to najistotniejszy powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Ażeby dojść na plażę należy pokonać klif, w sezonie urlopowym wydzielane jest tutaj strzeżone kąpielisko o długości ok 100 metrów.
Bezsprzeczną atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest biegnąca tędy, czynna linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie urlopowym kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Swoją drogą, można zobaczyć atrakcyjne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolejka przechodziła rewitalizację i z nastaniem lata 2013 będzie witać wczasowiczów jeszcze piękniejsza.
Pogorzelica może pochwalić się obfitą i różnorodną bazą noclegową. Oprócz wspomnianych poprzednio ośrodków SPA oraz infrastrukturą kolonijną noclegi w Pogorzelicy – www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie – to jeszcze domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne i pokoje.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim