Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w woj. zachodniopomorskim, równocześnie to jedno z bardziej kojarzonych letnisk. Najwcześniejsze adnotacje o Rewalu datują się na koniec czternastego wieku kiedy to działała tu oberża.

Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu już w latach 30-tych 19. stulecia a już w 1914 r. w Rewalu odpoczywało już powyżej dwa tys. wczasowiczów, w największej części mieszkańców Berlina i sąsiedztwa.
Wczasowisko znajduje się na wysokiej skarpie, a główne wejście na piaskową plażę prowadzi udostępnionymi w 2009 roku schodami z miejscem widokowym – lubianym przez letników miejscem, przede wszystkim wizytowanym o zmierzchu. Na plaży ciekawostkę budzi także baza rybacka wraz z łodziami rybackimi, z którymi turyści niezmiernie często się fotografują. Niedaleko przystani rybackiej znajduje się monument Rybaka i Aleja Zakochanych razem z ławką Romea i Julii.
Przez miejscowość przechodzi również działająca przez cały czas, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w letnie weekendy można udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w lokomotywę parową z z lat 50-tych, na eskapadę do ościennych miejscowości. Gmina Rewal stawia podobnie wielki nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, popierająca ekologiczny sposób przemieszczania się oraz zwiedzania pobliskiej okolicy. Bezdyskusyjna zaletą tej wypożyczalni jest fakt, że pojazdy można wypożyczyć w jednej miejscowości a oddać w innej. Na dodatek, za przewożenie pojazdu z wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej.
Rewal to rozszczebiotany kurort z mnogością kawiarń, straganów z pamiątkami, miejsc gier, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To także lokalne centrum kulturalne, zwłaszcza w okresie letnim. Z amfiteatru dobiega muzyka bez mała przez cały sezon wakacyjny – ma miejsce tu trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Grali koncerty tu między innymi Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, oraz Goran Bregović czy The Animals. Wczasowisko zaprasza też na występy kabaretów – byli w tym miejscu Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak, Rak.
Noclegi w Rewalu to różnorodna oferta dostosowana do możliwości ekonomicznych i upodobań turystów. Odszukamy tu pensjonaty, domy gościnne oraz wczasowe, pokoje i kwatery, pola namiotowe i campingi oraz domki nad morzem.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim