Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Międzywodzie

Międzywodzie

Międzywodzie to niewielka wieś wypoczynkowa zlokalizowana na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy wybrzeżem morza a wodami Zal. Kamieńskiego. Miejscowość ta położona jest na pierwszej ze względu na wielkość polskiej wyspie – Wolinie, wśród malowniczych lasów sosnowych oraz mieszanych.

Wczasowisko nadzwyczaj dobrze przygotowane jest do przebywania dla osób z problemami ruchowymi – niskie oraz równe deptaki ułatwiają poruszanie się, a od ulicy Zwycięstwa nad morze kieruje wejście zaadaptowane dla wymagań turystów przemieszczających się na wózkach. Sympatycy czystych, piaszczystych, szerokich plaż nie mają powodów do narzekania na plażę w letnisku. Kąpielisko, latem strzeżone przez ratowników WOPR, ma długość w przybliżeniu 600 m, a zlokalizowane jest na wysokości pomiędzy przedłużeniem ulic Szkolnej oraz Westerplatte.
Międzywodzie, zważywszy na sąsiedztwo Zalewu Kamieńskiego, to także interesujące miejsce dla fanatyków sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na fanów żagli czeka całkowicie odświeżony i przystosowany do standardów europejskich pirs.
Następnym plusem Międzywodzia, za pośrednictwem usytuowania na Wyspie Wolin, jest sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego, wraz z Zagrodą Pokazową Żubrów. Zagroda ta to także miejsce powrotu do zdrowia również innych rodzajów zwierząt, w osobnych siedzibach znajdują się : dziki, jelenie i orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta uwalniane są.Ze względu na wzmożony ruch turystyczny latem, zalecamy dojazd do Międzywodzia poprzez Wolin i sugerujemy omijać bardziej zatłoczony Kamień Pom.
Noclegi w Międzywodziu to rozmaita propozycja domów wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych i kwater.

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim