Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Dziwnówek

Dziwnówek

Podróżując na północ z Kamienia Pomorskiego drogą nr 107 po ok ośmiu kilometrach znajdziemy się w Dziwnówku. Jest to niewielka miejscowość wypoczynkowa usytuowana między brzegami Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Za sprawą tej międzywodnej lokalizacji wieś cieszy się popularnością pośród amatorów przeróżnych dyscyplin sportów wodniackich a także wędkarzy.

W miejscowości nie spotkamy wielu zabytków architektury, za to oczekuje nas ładna, duża i drobno piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to około czterysta m brzegu morskiego.
Dziwnówek leży na skrzyżowaniu dwóch wojewódzkich dróg – nr. 102 Trzebiatów / Międzyzdroje oraz 107 prowadzącej do miejscowości Kamień Pomorski. Na skutek takiemu położeniu łatwo dostać się do Dziwnówka nie wyłącznie osobowym samochodem, ale też komunikacją PKS. Podróżując autobusem można również swobodnie odwiedzać pobliskie miasta: Szczecin, Kamień Pomorski, Międzyzdroje czy Kołobrzeg.
Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Niejednokrotnie doceniono w ogólnopolskich konkursach tutejsze pola campingowe, pola namiotowe, pensjonaty i domy wczasowe oraz domki W Dziwnówku każdy wczasowicz wybierze coś dla siebie.
Bogatą ofertę prezentującą noclegi w Dziwnówku znajdą Państwo na stronie www.dziwnowek.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim