Kamień Pomorski noclegi, informacje, wczasy w Kamieniu Pomorskim

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to niewielkie miasto wypoczynkowe usytuowane na pn-zach wybrzeżu Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim. Najstarsze, wzmianki na piśmie o miasteczku sięgają połowy XIII w. Dziwnów zlokalizowany jest po części na wschodnich krańcach wyspy Wolin, a częściowo na Mierzei rzeki Dziwny. Tereny te łączy zwodzony most wybudowany na Dziwnej.

Od południowej strony miasto otaczają Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które są częścią rzeki Dziwnej. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim. W zachodniej części Dziwnowa znajduje się jezioro Martwa Dziwna, które stanowi pozostałość byłego ujścia rzeki i w sumie z otoczeniem jest użytkiem ekologicznym. Mieszkają tam przeróżne gatunki ptaków, tak wędrownych jak i gnieżdżących się na stałe.
W Dziwnowie zostało wytyczone kąpielisko na plaży o długości osiemset m., natomiast obok plaży, na grzbiecie wydm wybudowano nowoczesną promenadę, na której można spacerować albo odpoczywać w dającym cień sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na plażowiczów czekają różne atrakcje: przyjemny, sypki piasek, przejażdżki po morzu na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich dmuchane trampoliny oraz zjeżdżalnia wodna.
Ze względu na rozmaitość akwenów wodnych – Morze Bałtyckie, Zalew Kamieński oraz rzeka – Dziwnów to bardzo dobre miejsce dla oddawania się sportom wodnym. Z tej samej przyczyny jest to ogromnie atrakcyjne miejsce dla amatorów wędkarstwa. W Dziwnowie można złapać takie ryby jak np.: leszcz, okoń, szczupak, lin czy łosoś i sandacz.
Dziwnów to również siedziba władz gminnych, port rybacki i morski a także marina na ok 20 jachtów. W sezonie letnim z przystani pasażerskiej odpływają stylizowane na minione, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po morzu albo po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Zrozumiałą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest chwila płynięcia pod mostem zwodzonym. W okolicach portu turysta bez trudności znajdzie miejsce w którym będzie mógł raczyć się świeżo złowioną rybką.
Wczasowicze znajdą różnorodną bazę noclegów w Dziwnowie. Oferta jest bardzo okazała. Zarówno domki letniskowe jak i różnego rodzaju apartamenty i pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem standardu, ceny oraz lokalizacji w stosunku do plaży.
Wszystkich tych, którzy chcieliby wynająć noclegi w Dziwnowie zapraszamy na stronę www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

noclegi w Dziwnówku

Domki letniskowe nad morzem

domki nad morzem bałtyckim